Our School Staff

 

 

Leadership Team

Mrs Cindi Bruechert (Principal)

Mr James Sait (Assistant Principal – Wellbeing Focus)

Mrs Cherie Walker (Assistant Principal – Learning Focus)

Mr Luke Freeman (Learning Specialist – Wellbeing Focus)

Mr Nic Hargreaves (Learning Specialist – Learning Focus)

Miss Erin Michel (Inclusive Education Coordinator)

Administration Team

Ms Sally Downes (Business Manager)

Ms Rebecca Soulbsy (Finance / Fundraising)

Mrs Joanne Grace (Administration / Reception)

Mrs Rachael Connelly (Administration / Reception)

Wellbeing and Education Support Team

Mrs Lynley Jordan (Chaplain)

Mrs Kylie O’Bryan (Integration Aide & Coordinator)

Mr Zac Allison (Integration Aide)

Mrs Melissa Bennett (Integration Aide)

Mrs Bridget Denholm (Integration Aide)

Mrs Meredith Gallagher (Integration Aide)

Mr Jonti Hansen (Integration Aide)

Mrs Trisha McCann (Integration Aide)

Miss Abbi McInnes (Integration Aide)

Mrs Trena Nihill (Integration Aide)

Mrs Belinda Parker (Integration Aide)

Miss Eliza Rogers (Integration Aide)

Miss Jayda Smith (Integration Aide)

Mrs Julie Voight (Integration Aide)

Mrs Marcella Carr (Canteen Manager)

Mr Dave Taylor (Maintenance)

Mr Michael Roberts (Maintenance)

Mr Cameron Matthews (IT Support)

Teaching Team 

Mrs Rebecca Lancaster (Foundation Rm 1 and PLC Leader)

Miss Chloe Blackley (Foundation Rm 2)

Mrs Jennifer Rogers (Foundation Rm 3)

Mrs Danielle Nixon and Ms Lucy Lang (Foundation Rm 4)

Mr Nic Hargreaves and Miss Christina Spence (Grade 1 Rm 5)

Miss Jacinta Dullard (Grade 1 Rm 6)

Mrs Jen Dunstan (PLC Leader) & Mrs Lisa Brown (Grade 1 Rm 8)

Mrs Emma Wishart (Grade 2 Rm 9 and PLC Leader)

Miss Ashley Ryan (Grade 2  Rm 10)

Mrs Cheryl Sumner and Mrs Krystal Harte (Grade 2 Rm 11)

Miss Dee Hocking (Grade 3 Rm 13 and PLC Leader)

Mr Dave Stevens (Grade 3 Rm 14)

Mr Lachlan Worn (Grade 3 Rm 15)

Mr Ryan Hon (Grade 4 Rm 16 and PLC Leader)

Miss Georgia Searle (Grade 4 Rm 17)

Mr Luke Freeman and Miss Brittany Shannon (Grade 4 Rm 18)

Ms Amy Cunniff (PLC Leader) and Ms Georgie Freeland (Grade 5 Rm 22)

Miss Lily Grossman (Grade 5 Rm 23)

Mr Lachie Ratcliffe (Grade 5 Rm 27)

Ms Brooke Boswell and Ms Georgie Freeland (Grade 5 Room 28)

Mr Aaron Collins (Grade 6 Rm 21)

Miss Amy Bilkey (Grade 6 Rm 24)

Mrs Deb Burke (Grade 6 Rm 25 and PLC Leader)

Mr Ash Grant and Mr Todd Canobie (Grade 6 Rm 26)

Mr Bryce Curnow (Physical Education)

Mrs Michelle Di Camillo (Performing Arts)

Miss Lindsay Dwyer (LOTE Chinese Language)

Mrs Cheryl Fitzpatrick (Library)

Mr Jason Hague (STEM)

Mrs Melinda West (Visual Arts)